Read More
Poradnik

Rotomat – co to jest?

Jeżeli interesują Cię zegarki mechaniczne z automatycznym naciągiem, zastanawiasz się nad zakupem zegarka lub posiadasz co najmniej jeden zegarek z mechanizmem wymagającym nakręcania sprężyny, zapewne nie jest Ci obce urządzenie o nazwie rotomat.

Read more

Read More
Poradnik

Jak długo chodzi zegarek automatyczny?

Specyfiką zegarków mechanicznych z naciągiem automatycznym, w przeciwieństwie do zegarków kwarcowych, które działają dzięki baterii, jest fakt, że aby prawidłowo wskazywały czas, muszą być regularnie noszone na nadgarstku lub odłożone do rotomatu (imitującego ruchy nadgarstka).

Read more

Read More
Poradnik

Zegarek automatyczny czy kwarcowy

Decydując się na zakup zegarka warto poznać różnicę pomiędzy dwoma najpopularniejszymi mechanizmami, dzięki którym zegarki odmierzają czas - automatycznym i kwarcowym - i podjąć decyzję, który z nich bardziej odpowiada naszym potrzebom....

Read more

jak działają zegarki automatyczne
Read More
Poradnik

Jak działają zegarki automatyczne

Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś/aś się, jak działa zegarek automatyczny, tutaj znajdziesz odpowiedź na swoje pytania. Chociaż zegarki mechaniczne z naciągiem automatycznym nie potrzebują baterii do prawidłowego wskazywania godziny, ich działanie nie opiera się na magii, lecz na fizyce.

Read more