Wyświetlanie 1–12 z 28 wyników

Show sidebar
Filtruj wg ceny
Szerokość koperty:
Marka:
Rodzaj paska:
Wodoodporność

Xicorr – informacje

Pomysł, aby stworzyć nową polską markę zegarków zrodził się w 2011 roku i już rok później powstała firma Xicorr, a pierwszy nabywca mógł pochwalić się “sikorem” na swoim nadgarstku. Nazwa Xicorr jest właśnie przekształceniem słowa “sikor” w bardziej oryginalne i atrakcyjnie wyglądające, a równocześnie międzynarodowe, tak, by trafić do szerszego grona klientów. Na warszawskiej Pradze to po prostu popularne określenie zegarka.

Dla twórców zegarków Xicorr niezwykle ważne jest, aby zegarek łączył użyteczność z pięknym wyglądem i wysoką jakością wykonania. Mechaniczne zegarki Xicorr powstają w Polsce. Komponenty służące do produkcji są sprowadzane w tym celu z zagranicy, ale montaż odbywa się wyłącznie w kraju nad Wisłą, dlatego zegarki Xicorr mogą szczycić się określeniem Made in Poland lub Wyprodukowano w Polsce. Wykwalifikowani pracownicy dbają o to, aby każdy etap precyzyjnego montażu prowadził do efektu końcowego. Ambicją Xicorra jest wykorzystanie w swoich następnych projektach większej ilość części dostarczonych przez krajowych dostawców lub wyprodukowanych we własnej manufakturze, a marzeniem – stworzenie w pełni własnego mechanizmu.

Obecnie dostępne w sprzedaży są zegarki w czterech liniach – Xicorr FSO M20, Xicorr 200, Xicorr 125p oraz Xicorr Syrena Sport. Największym bestsellerem jest model M20, który powstał przy współpracy z FSO na warszawskim Żeraniu. Zegarek Xicorr M20 wygląd swojej tarczy oparł na stylistyce prędkościomierza i zegara pierwszego seryjnie produkowanego w Polsce po wojnie samochodu, Warszawy M20. Projekt tych zegarków otrzymał w 2013 r. prestiżową nagrodę must!have na łódzkim festiwalu designu. Zegarki są dostępne również w dwóch limitowanych wersjach 200 Czarna Kaśka LE oraz F125P Akropolis LE. W przedsprzedaży można już kupić serię Garfish, zaprojektowaną specjalnie dla nurków.

Xicorr, zegarki dla pasjonatów motoryzacji, ale również dla każdego, kto ceni użyteczność połączoną z niepowtarzalnym stylem.

zegarki męskie