Wyświetlanie 1–12 z 43 wyników

Show sidebar
Filtruj wg ceny
Szerokość koperty:
Marka:
Rodzaj paska:
Swiss Made
Wodoodporność

Meccaniche Veneziane – informacje
 
Historia marki
 
Źródła inspiracji
Wieża zegarowa w Wenecji jest wczesnorenesansowym budynkiem usytuowanym w północnej części Placu świętego Marka, prowadzącej do Mercerii (słynnej siatki ulic i bulwarów, przy których mieszczą się m.in. najbardziej prestiżowe sklepy w mieście). Pewnego dnia Alberto i Alessandro, dwaj bracia dzielący pasję do zegarków vintage, postanowili odwiedzić wiekową budowlę. Już po chwili zachwycił ich mechanizm zegarowy, jaki zobaczyli w środku.

Szesnastowieczny mechanizm zegarowy
Poszukując większej ilości informacji, bracia dowiedzieli się, że wenecka tradycja zegarmistrzowska zanikała przez stulecia. Jak to możliwe, że tak cudowna sztuka mogła odchodzić w zapomnienie? Od tego czasu przywrócenie weneckiej tradycji i przeniesienie jej w XXI wiek stało się ich celem.

Powstanie marki
Dwóch współzałożycieli miało ten sam pomysł i postanowili stworzyć zegarkowy start-up o nazwie Meccaniche Veneziane, co dosłownie oznacza “mechaniczne urządzenia z Wenecji”. Logo marki czerpie inspirację z krzyża na szczycie Wieży zegarowej, uważanej za symbol mierzenia czasu w Wenecji.

Popularne kolekcje
Od swojego powstania w 2017 roku marka Meccaniche Veneziane wprowadziła na rynek kilka ciekawych kolekcji.
Arsenale swoją tożsamość zawdzięczają kompleksowi weneckich stoczni; koperta Arsenale ze stali nierdzewnej przypomina konstrukcje marynarki wojennej, który w dwudziestym wieku wodował Arsenał w Wenecji.
Bardziej nowoczesne w wyglądzie zegarki Nereide również czerpią z dziedzictwa Arsenału – nazwa Nereide jest hołdem złożonym łodzi podwodnej z czasów pierwszej wojny światowej o takiej samej nazwie. Zegarki z tej kolekcji łączą style smart casual i vintage, a dzięki bezelom w szerokiej palecie barw pozwalają na dopasowanie zegarka do indywidualnego stylu. Klasyczne modele dopełniają paski z garbowanej roślinnie oryginalnej toskańskiej skóry Elbamatt. Alternatywne wersje wykorzystują bransolety Jubilee oraz gumowe paski. Dostępne są również modele GMT.
Zegarki Redentore to połączenie klasycznego stylu i elegancji. Odwołanie do dzieła słynnego architekta Andrei Palladio metaforycznie wskazuje na ideały Republiki Weneckiej, które łączą tradycję z nowatorstwem. Odświeżone zegarki występują w mnogości obłędnych kolorów (pomarańczowy, turkusowy, wiśniowy) i mogą być noszone zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety.
Niezależnie od tego, jaki rodzaj zegarka Meccaniche Veneziane wybierzesz dla siebie, możesz mieć pewność, że będzie wyróżniał się wyjątkowym stylem, pierwszorzędną jakością wykonania i zastosowanych materiałów, a cena nadal pozostanie kusząca.

Najnowsze modele
Arsenale 4.0 już w sprzedaży. Wysyłamy!